W dniu 13 stycznia br. na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie pożegnaliśmy zmarłego Kolegę Jerzego Gumińskiego – Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

 

 

 

Targi Glass to to jedyne w Polsce targi branży szklarskiej. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie brakuje najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach. Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów branży kamieniarskiej Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata.

Zakres tematyczny tematyczny targów to: surowce szklane, maszyny i urządzenia dla przemysłu szklarskiego i ceramicznego, środki chemiczne stosowane do produkcji szkła i ceramiki, narzędzia i elektronarzędzia oraz materiały tnące i ścierne do obróbki szkła, nowoczesne systemy techniczne i informatyczne, gotowe produkty ze szkła oraz ich zastosowanie, technologia produkcji szkła, szkło płaskie stosowane w przemyśle, budownictwie i we wnętrzach.

Targi Glass odbędą się równolegle z targami Stone na terenie Międzynarodowych Targów Poznański 20-23 listopada 2019.

Patronat branżowy nad targami objęło Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

 

W dniu 6 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UTP poświęcone nadaniu godności Doktora Honoris Causa Markowi Małeckiemu, który dzięki sprawnemu zarządzaniu zbudował Grupę Kapitałową SOLBET będącą trzecim co do wielkości w Europie producentem betonu komórkowego. W uroczystości wzięli udział członkowie SITPMB pod przewodnictwem Pana Prezesa Zarządu Głównego mgr inż. Jerzego Gumińskiego, który wręczył Doktorowi Honoris Causa Panu mgr Markowi Małeckiemu adres okolicznościowy przygotowany przez ZG SITPMB. Serdecznie gratulujemy Koledze uzyskania godności Doktora Honoris Causa i życzymy dalszych sukcesów. 

 

 

W dniu 16.04.2019 r. z inicjatywy Pana Prezesa Jerzego Gumińskiego zostało zorganizowane w siedzibie SITPMB spotkanie Wielkanocne. W spotkaniu wzięli udział członkowie zarządu oraz zaproszeni goście. W świątecznej uroczystości uczestniczyła Pani Prezes FSNT NOT Ewa Mankiewicz - Cudny. 

W dniu 14.04.2019 Pan Prezes Jerzy Gumiński wziął udział w uroczystości obchodów 70 lecia działalności Spółki SIGMA NOT. Podczas uroczystości Pan Prezes Jerzy Gumiński wręczył Prezesowi SIGMA NOT gratulacyjny adres okolicznościowy, podkreślając znaczenie wydawnictwa dla rozwoju działalności Stowarzyszeń. Podczas uroczystości została również uhonorowania srebrnym odznaczeniem SITPMB Pani Wiceprezes  Anna Rybacak - Dycio. Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy pomyślności na kolejna lata. 

W dniu 21 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie Partnerów wspierających uroczystość z okazji 100 – lecia Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.  Na zaproszenie Prezes Urzędu Patentowego RP Pani dr Alicji Adamczak w spotkaniu uczestniczył Pan Prezes ZG SITPMB mgr inż. Jerzy Gumiński oraz Członek Honorowy SITPMB Prezes i Dyrektor Generalny Grupy SOLBET Pan mgr Marek Małecki.

 

Miło nam poinformować Państwa, że dniu 13.02.2019  Pan Prezes ZG SITPMB Jerzy Gumiński podpisał umowę współpracy z Panem Prezesem ZG SEP Piotrem Szymczakiem. Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.